Alla som vågat
Det här är de personer som har betvingat skräcken att gå upp på en stand up comedy-scen för första gången i sitt liv genom BungyComedy. Deras namn är för alltid inristade i denna exklusiva skara för de modiga. Namnen i fet stil är säsongsvinnarna som fått en inteckning i guldfågeln "Janne".
- K Meral, Uppsala
- M Grimhusen, Stockholm/Södermalm
- O Solberger, Stockholm/Bromma
- L Gölles, Stockholm
- F Lord, Stockholm/Västertorp
- Y Leandersson, Stockholm/Bromma
- J Stigsdotter Axberg, Stockholm/Bromma
- C Linnell, Stockholm/Kungsholmen
- O Söderholm, Solna
- Petra Mede, Stockholm/Bromma
- M Oyanadel, Södertälje
- D Druid, Stockholm/Kista
- M Borgs, Nacka
- A Dahlin, Stockholm/Sköndal
- A Ullstrand, Stockholm/Vasastan
- J Kurdman, Huddinge
- K Appelquist, västerort
- A Granath, Stockholm/Södermalm
- C Sjöström
- M Blomqvist, Stockholm/Enskede
- R Stadener, Stockholm
- F Brunes, Stockholm
- "Malla" Olsson, Stockholm/Vasastan
- P Löfgren, Sundbyberg
- M Svärd, Stockholm/Södermalm
- P Elgh, Göteborg
- P Wilén, Enköping
- M Svensson, Stockholm/Södermalm
- G Jägberg, Vallentuna
- B Gustafsson, Göteborg
- N Sderqvist, Stockholm//stermalm
- M Almström, Stockholm/Söder, Finspång
- P Furustig, Melbourne
- D Somos, Stockholm/Liljeholmen
- A Avci, Stockholm/Kista
- H Gustafson, Stockholm/Bromma, Värmland
- B Linder, Linköping
- Ö Tüyüz, Tyresö
- R Leijel, Täby
- T Hedlund
- Yvonne Johnsson, Hägersten/Kalmar
- M Johansson, Malmö
- H Brodda, Stockholm/Södermalm
- H Persson, Örnsköldsvik
- G Paues, Stockholm
- Alex Backlund, Stockholm/Södermalm
- J M Sjöberg, Osby/Göteborg
- F Fashandi, Stockholm/Kista
- L Berg
- H Mattisson, Sandby
- D Hydén, Motala
- S Mirza, Alby
- H Brandth, Haninge
- J Helgesson, Malmö
- F Bohm, Bandhagen
- K Andersson, Stockholm/Östermalm
- D A Khaoua, Göteborg/Hisingen
- B Häger, Stockholm/Birkastan
- S Andersen, Stockholm/Jakobsberg
- D Rosenquist, Huddinge
- S Brundin, Jakobsberg
- T Becca,
- D Persson, Uppsala
- H Hafström, Stockholm/Södermalm
- M Olsson, Växjö
- A Steffen, Nacka
- C Strokirch, Midsommarkransen
- G Ingvarsson, Solna
- J Hultcrantz, Danderyd
- H Carstensen, Gävle
- K-P Beiersdorf, Stockholm/Södermalm
- N Andersson, Stockholm/Bagarmossen
- L Edlund, Stockholm/Hammarbyhöjden
- S Larsson, Lidköping
- I Jansson, Falun
- H Thomasson, Stockholm/Kungsholmen
- M Gustavsson, Göteborg
- Soran Ismail, Knivsta
- J Christensen, Bromma
- S Lodin, Stockholm/Vasastan
- T Stålsäter, Linköping
- P Lundholm, Kungsängen
- AK Kinch, Täby
- P Laanela, Alby
- L Edlund, Södermalm
- S Magnusson, Malmö
- S Mulondo, Farsta
- R Gustafsson, Umeå
- H Fagerberg, Stockholm/Hägersten
- T Högblom, Malmö
- P Hammargren, Stockholm/Västertorp
- S Olsson, Sundsvall
- M Thorell, Hägersten
- P Johansson, Uppsala
- Tulle, Stockholm/Södermalm
- L-J Åge, Gävle
- K Nyholm, Kisa
- N Folkegård, Gävle
- A-S Widlund, Karlstad
- P Gustin, Stockholm/Örnsberg
- R Kypta, Järfälla
- J Fohlin, Stockholm/Farsta
- M Jeppson, Burträsk/Umeå
- M Weiderstål, Huddinge
- V Kotev, Lund
- L Lundin, Sala
- Erik Börén, Malmö
- C Wrang, Helsingborg
- W Hörberg, Stockholm
- C Leo, Tumba
- S Kihlström, Stockholm
- B Damian, Nacka
- M Heilinger-Shalan, Säffle
- J Thörn, Stockholm
- Branne, Kista
- P del Valle, Hägersten
- E Saghamre, Göteborg
- D Carmel, Stockholm
- Aron Flam, Stockholm/Södermalm
- P Caldarulo, Halmstad
- J Unge, Stockholm/Södermalm
- J Öhlund, Piteå
- A Breuer, Järfälla
- R Larsson, Göteborg
- J Bengtsson, Väsby
- A Swane, Malmö
- P Lindkvist, Täby
- J Åhlund, Stockholm
- E Forss, Stockholm/Gärdet
- K Hindhammar, Stockholm/Kungsholmen
- N Johansson, Stockholm
- R Sørlie, Stockholm/Nacka/Norge
- I Blom, Stockholm/Södermalm
- M Afram, Södertälje
- A Forsell, Lidingö
- M Wikholm, Kungsör
- N Perslow, Malmö
- J Eagan, Malmö/Toronto
- J Tolero, Stockholm
- A Lindhe, Göteborg
- M Carlsson, Lund
- S Johansson, Göteborg
- M Walström, Västerås
- M Lindgren, Stockholm
- C Forsling, Stockholm
- F Dahlberg, Stockholm
- P-J Kamienski, Uppsala
- E Rosell, Bromma
- N Johansson, Stockholm
- A Fagerberg, Stockholm
- I Wall, Gävle
- Å Nolemo, Stockholm
- M Lundgren, Gävle
- J Bengtsson, Södertälje
- C Thulin, Stockholm
- H Danmo, Stockholm
- J Ranner, Stockholm
- N Suescun, Stockholm
- Alireza Shokouhi
- J Karlén, Kisa
- S Ahlgren, Gävle
- A Puka, Landskrona
- V Bartholdson, Örebro
- N Taylor, Bromma
- K Fagerlund, Stockholm
- M Stenberg, Göteborg
- M Helin, Stockholm
- E Olofsson, Gotland
- J Engström, Enskededalen
- K Solman, Eskilstuna
- P Strömberg, Linköping
- M Skog, Bromma
- E Wirebro, Motala
- S Karlsson, Stockholm
- S Friberg, Sundbyberg
- E Korolczuk, Stockholm
- B Solman, Eskilstuna
- E Broberg, Varberg
- S Andersson, Hökarängen
- J Granberg, Bromma
- M Eriksson, Stockholm
- R Saffari, Stockholm
- G Tapia, Stockholm
- M Karlsson, Stockholm
- V Bodelius, Motala
- M Jakobsson, Stockholm
- I Andersson, Stavsnäs
- J Sundlo, Åre
- E Backman, Vadstena
- J Salazar Repta, Enskede
- M Lindgren, Uppsala
- Elina Du Rietz, Stockholm
- M Rydman, Stockholm
- J Nilsson, Stockholm
- K Wahlberg, Sthlm/Aspudden
- D Sjulander, Uppsala
- S Wikström, Sundsvall
- L Åslund, Sundsvall
- D Lundqvist, Sthlm/Bro
- E Wessleus, Sthlm
- R Gustafsson, Umeå
- P Bristav, Skara
- Henrik Blomkvist, Stockholm
- C Gull, Karlstad
- J Adner, Stockholm
- M Anderson, Kuggeboda
- J Grundén, Uddevalla
- J McKie, Knivsta
- J Gustafsson, Skogås
- N Blomérus, Örebro
- K Suhonen, Helsingfors, Finland
- J Blomérus, Örebro
- A Alvarsson, Kalmar
- C Blomquist, Stockholm
- E Mok, Göteborg
- S Soukup, Stockholm
- T Persson, Stockholm
- H Johansson, Stockholm
- K Adelsköld, Stockholm
- M Nyberg, Göteborg
- P Quarnström, Uppsala
- M Almqvist, Stockholm
- J Löfstedt, Vaggeryd
- P Eriksson, Karlstad
- S Sjöström, Uppsala
- N Fors, Falun
- M Hommerberg, Växjö
- A Abrahamsson, Göteborg
- D Ingnäs, Stockholm
- M Appeltofft, Stockholm
- D Björk, Stockholm
- M Almén, Stockholm
- E Östlind, Stockholm
- T Jacobson, Stockholm
- Puma Höglin, Eskilstuna
- A Boström, Sundsvall
- A Silvasti, Järna
- A Damar, Örebro
- J Schmidt, Bromma
- S Skoglund, Jakobsberg
- Messiah Hallberg, Stockholm
- K Swensson,Traneberg
- J Linusson, Lidköping
- A Söderlind, Timrå
- C Eklöv, Sthlm
- M Hedenborg, Stockholm
- P Bergman, Stockholm
- P Fredriksson, Helsingborg
- E Hultkvist, Stockholm
- A Andersson, Göteborg
- F Nouri, Vällingby
- J Jeanneret, Stockholm
- H Källman, Vingåker
- O Henriksson, Johanneshov
- O Törner, Sundbyberg
- J Elmquist Nyström, Falun
- J Svensson, Braås
- F Ström, Danderyd
- M Heldevik, Stockholm
- H Dahlgren, Sollentuna
- M Sterner Rydkvist, Gävle
- L Riggebo, Enskede
- P Merecki
- K Zytomierska, Stockholm
- M Sanches, Stockholm
- J Crafoord, Stockholm
- T Lindqvist, Årsta
- K Dahlin, Stockholm
- P Nordström, Solna
- M Rosengren, Lund
- D Westlinder, Steningehöjden
- M Sjöstrand, Helsingborg
- V Sood, Solna
- M Olsson, Sollentuna
- D Croce, Uppsala
- H Harder, Uppsala
- T Rosell, Södertälje
- T Ahlbeck, Kista
- D Borg, Sthlm
- J Lindgren, Linköping/Säter
- T Fotas, Tumba
- Y Karlsson, Nacka
- J Bäärnhielm, Haninge
- Z Juvéus, Vällingby
- L Zezeran, Stockholm
- J Berggren, Stockholm
- B Åkers, Uppsala
- I Samuelsson, Uppsala
- P Haglund, Bromma
- N Agnesmed, Solna
- K Stålbrand, Södertälje
- M Nilsson, Gnarp
- M Hallberg, Stockholm
- C Persson, Stockholm
- E Jernberg, Norrtälje
- J Croon, Norrtälje
- L Silveti, Älta
- C Johansson, Stockholm
- O Lisinski, Stockholm
- P Lisinski, Stockholm
- D Rasti, Södermalm
- V Aronsson, Stockholm
- M Johansson, Linköping
- Thomas Brindt, Uppsala
- G Lunell, Danderyd
- A Florén, Stockholm
- E Engdahl, Umeå
- L Eriksson, Järfälla
- A Kretz, Stockholm
- J Magnusson, Karlstad
- A Jacobsson, Stöde
- R Nouri, Hässelby
- J Estemar, Stockholm
- E Keding, Enskede
- T Erhed, Göteborg
- J King, Stockholm
- Srosht Rasoul, Uppsala
- M Hammarsten, Ekerö
- T Norstedt, Sthlm
- M Söderberg, Vagnhärad
- N Högberg, Kumla
- F Berggren, Danderyd
- T Fahlén, Bromma
- Victor Linnér, Stockholm
- T Norstedt, Haninge
- D Larsson, Täby
- J Hilding, Södertälje
- J Andersson, Göteborg
- A Murath, Luleå
- V Sjunnesson, Stockholm
- R Repik, Rönninge
- P Wessleus, Stockholm
- A Bergström, Uppsala
- A Fägerskiöld, Stockholm
- J Mara, Stockholm
- D Nord, Stockholm
- K Ingeströmer, Stockholm
- O Strandberg, Stockholm
- S Ahlström, Södertälje
- J Strålin, Stockholm
- M Söderberg, Vagnhärad
- S Remgren; Örebro
- J Mattson, Ystad
- C Svärd, Vendelsö
- M Norström, Örebro
- L Liljerås, Hallsberg
- F Lagerkvist, Stockholm
- Lars Persson, Luleå
- A Siekas, Gävle
- F Fjällström, Stockholm
- H Falk, Stockholm
- Leone Milton, Stockholm
- KMT, Stockholm
- August Sundberg
- Anna Bergholtz
- R Güler, Uppsala
- Erik Markstedt, Uppsala
- Salar Fili, Trollhättan
- Jimmy Jonsson, Upplands-Väsby
- Niklas Björnberg, Göteborg
- Lisa Eriksson, Kalix
- Caroline Lagerheim, Stockholm
- Johan Lindberg, Stockholm
- Wille Sahlstedt, Uppsala
- Mattias Boström, Stockholm
- Ryan Bussell, Solna
- Jimmy Södermark, Umeå
- Hannes Aronsson, Södertälje
- Viktoria Hillerud, Segeltorp
- Tapio Leopold, Sthlm
- Hannah Tennenbaum, Stockholm
- Erik Tapper, Stockholm
- Niklas Wennström, Upplands Väsby
- Robert Kreitz, Sollentuna
- Niclas Svensson, Göteborg
- Peter Svenonius, Stockholm
- Alex Fatehnia, Sollentuna
- Kevin Hammarkind, Upplands Väsby
- André Gogola/Hermansson, Sollentuna
- Douglas Enhager, Göteborg
- Matti Boustedt, Stockholm
- Peter Kjellberg, Njurunda
- Fredric Andersson, Köpingsvik
- Pelle Lindvall, Jönköping
- Marcus Priftis, Gullmarsplan
- Kim Eriksson, Ljusdal
- Filip Andersson, Malmö
- Jonatan Kaye, Sthlm/New York
- Jonas Lundström, Ekerö
- Adam Danielsson, Uppsala
- Cecilia Lind, Flen
- Jesper Hall, Hägersten
- Markus Gransedt, Stockholm
- Stefan Hansson, Ulricehamn
- Nahom Mogos, Gnesta
- Emil Deilert, Nacka
- Lars-Johan Edström, Uppsala
- Albin Ahlsén, Stockholm
- Klas Jansson, Stockholm
- Mathias Rydstedt, Borgholm
- Christoffer Gerborn, Vargön
- Mia Gustavsson, Hova
- Robin Levander, Jönköping
- Martin Höjman, Stockholm
- Mats Björk, Karlskoga
- Peter Drake, Gävle
- Alexej Manvelov, Stockholm
- Ana Stanisic, Täby
- Christer Engqvist, Uppsala
- Therese Sandin, Hagsätra
- Henrik Larsson, Stockholm
- Viktor Waltersson, Bollnäs
- Janne Lindskog, Tyresö
- Jonte Tengwall, Gustavsberg
- Andreas Lundin, Stockholm
- Alexander Forsgren, Uppsala
- Jana Sabanova, Hägersten
- Eva Viding, Solna
- Candrah Grönlund, Stenhamra/Ekerö
- Isabelle Berglund, Stockholm
- Joacim Björkvall, Västerås
- Mia Gustavsson
- Mattias Larikka, Göteborg
- Erik Moberg, Åsele
- Michael Thunander, Stockholm
- Ana Stanisic, Täby
- Johanna Fridhem, Stockholm
- Lena Gode, Sundbyberg
- Eric Isaksson, Uppsala
- Jens Johansson, Huddinge
- Sean McNamara, Falun
- Pontus Holmberg, Stockholm
- Ulf Persson, Karlstad
- Max Scheuler, Stockholm
- Stefan Pettersson, Rönninge
- Andreas Diadora, Stockholm
- Andreas Anterot, Upplands Väsby
- Julia Lundin, Solna
- Lucas Grimstedt, Västerljung
- Linus Carle, Karlstad
- Tommy Hedström, Karlstad
- Kerstin Bergin, Västerås
- Jonni Salimi, Bromma
- Niklas Laninge, Sthlm/Gbg
- Jimmy Carlsson, Jönköping
- Anneli Lindgren, Åkersberga
- Sofia Gynge, Enskede
- Jonas Persson, Gustavsberg
- Katarina Alfredsson, Gbg
- Mia Josefsson, Malmö
- Christofer från Nacka,
- Peter Nitschke, Sthlm
- Yvonne Henriksson, Stora Trånghyltan
- Karin Reimer, Malmö
- Christina Nordhager, Sthlm
- Erik Nordahl, Vällingby
- Veronica Vestlund, Stockholm
- Simon Englund, Saltsjö-Boo
- Ros-Marie Baard, Växjö
- Johanna Milne, Stockholm
- Kevin Regner, Varberg
- Felicia Jackson, Hägersten
- Erika Dani, Huddinge
- Simon Gärdenfors, Sthlm
- Erik Sohlström, Kalmar
- Joachim Rogulla, Uppsala
- Gustav Samuelson, Östersund
- Petter Egnefors, Djursholm
- Mikael Brännström, Solna
- Erik Strand, Sthlm
- Peter Sundström, Stockholm
- Joel Roth, Motala
- Nils Granberg, Stockholm
- Mons Lorenzen, Västerås